Blogy,  Články,  Domácí fotbal

Martin Janoušek, jehož exministr Kremlík viní z úplatku, je členem sboru rozhodců FAČR, dříve arbitrážní komise

Jak píše server seznamzpravy.cz, Martin Janoušek, jedna z hlavních tváří renomované advokátní kanceláře Rowan Legal je momentálně asi nejznámějším právníkem v Česku. To způsobila kauza spojená s bývalým ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem. „Ten tvrdí, že mu advokát Janoušek nabídl krátce před loňskými Vánocemi přímo v úřadu úplatek – podle Kremlíka šlo o 1,5 milionu. Právník to odmítá a říká, že Kremlík lže,“ uvádí seznamzpravy.cz. Server mj. dodává, že Janoušek si buduje vztahy i ve fotbalovém prostředí. Je totiž součástí Sboru rozhodců Fotbalové asociace České republiky (FAČR).

A je to tak, na oficiálních stránkách FAČR fotbal.cz jméno Martina Janouška coby člena Sboru rozhodců i s fotografií najdete.

Dnes třicetičlenný Sbor rozhodců FAČR je v podstatě bývalá asociační arbitrážní komise, která měla „rovnat“ spory mezi kluby, mezi hráči a kluby, mezi funkcionáři a kluby atd. Naposledy se o sboru mluvilo v roce 2018 ohledně kauzy ukončení smlouvy Pavla Buchy ve Slavii a jeho odchodu do Viktorie Plzeň. Slávisté takové ukončení smlouvy právě u Sboru rozhodců FAČR napadli. Mediální výstup z toho však dosud nebyl žádný…  Sbor rozhodců jako by pracoval v utajení či v nějakém „tajném“ režimu.

Více na eFotbal.cz