Blogy

Mandous pomohl Slavii do semifinále, góly po brankářských kiksech přibývají. Vyplatí se riskovat?

„Olomoucký brankář Aleš Mandous pomohl chybnou rozehrávkou Slavii v pohárovém čtvrtfinále k vedoucímu gólu červenobílých do šatny. “ Ano, vím – moderní pojetí, gólman se stává jedenáctým hráčem do pole atd., atp.  Ale…

„Na fotbal už chodím od svých čtyř pěti let, od sezony 1963/1964.  Za 55 let jsem ale neviděl tolik podobných gólů při riskantní rozehrávce brankářů jako za poslední dva roky. Fakt se to vyplatí?“ zeptal jsem se záměrně trochu provokativně ve středu po dohrávaném zápase MOL Cupu Olomouc-Slavia (0:3) na Facebooku. Nečekal jsem, že to bude mít u kolegů novinářů takový ohlas. Zdá se, že tohle téma je velmi aktuální. 

„Tak podstatné je, aby brankář uměl alespoň trochu kopat oběma nohama,“ odpověděl mi Jaroslav Roubal.  No právě. Kopat dobře oběma nohama neumí v Česku ani spousta hráčů v poli. 

Celý čtvrteční příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-221424-Mandous-pomohl-Slavii-do-semifinale-goly-po-brankarskych-kiksech-pribyvaji-Vyplati-se-riskovat.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: SK Sigma Olomouc