Hattrick

Malta vítězí a láká i Spartu, píše magazín HATTRICK

Různými cestami se dá dojít k optimální formě, s níž vstoupíte do sezony. Komplikace může přinést nejen covid, ale i počasí, což řada klubů poznala letos v lednu v Turecku. Sázkou na jistotu se stala v posledních letech Malta, kde sázková kancelář Tipsport pořádala už čtvrtý ročník Tipsport Malta Cupu. Vyhrála jej olomoucká Sigma.

Magazín Hattrick byl přímo na středomořském ostrově a přináší z tohoto neobyčejného klání svoji reportáž. V ní se mj. píše: Tipsport se svojí zimní vlajkovou lodí v podobě zimního turnaje kooperuje v českém prostředí už dvě dekády. Před více než čtyřmi lety, dávno před covidem, ale začal zájem českých klubů upadat. 

„Týmy začaly jezdit na soustředění do tepla a složitě si tam sháněly soupeře. Vstoupili jsme na toto pro nás pole neorané s tím, že připravíme soustředění včetně zápasů, tréninkových ploch a hotelů na klíč,“ vysvětlil šéf komunikace Tipsportu Václav Sochor.

Jako první se v hledáčku českých pořadatelů objevilarabský poloostrov. Jenže v Emirátech české týmy nikoho nezajímaly, tam by braly tak bundesligu či Premier League. V Ománu zase prvotní nadšení vystřídal laxní přístup budoucího možného partnera a bublina rychle splaskla. „Vsadili jsme na Evropskou unii už i kvůli legislativě a snazší dostupnosti. Vybírali jsme mezi Kyprem a Maltou a nakonec zvítězila Malta.”

Prestiž turnaje tak rok od roku roste. Letos jej hrála čtyři mužstva ze čtyř zemí, kromě Olomouce slovenská Trnava, dánský Aalborg a rakouský Tirol. Zájem projevila i Sparta vzhledem k příštímu roku a poslala na ostrov jižně od Sicílie svoji inspekci, která detailně zmapovala podmínky pro přípravu.

Jak to dopadlo? Čtěte poslední číslo magazínu HATTRICK i s reportáží z Malty, které je stále na trhu!