Blogy,  Články,  Domácí fotbal

Liga se dá dohrát do 15. července, finále poháru pak do 18. července. Nabízíme kompletní termínovou listinu

KOMENTÁŘ. Vláda v úterý po Velikonocích oznámila, že při příznivém vývoji koronavirové pandemie v Česku profesionální kluby smějí začít trénovat už v pondělí 20. dubna a od pondělka 8. června by se mohly rozběhnout ligové soutěže, samozřejmě bez diváků. Efotbal.cz se pokusil vytvořit novou termínovou listinu a došel k tomu, že při anglických týdnech neděle-středa-neděle by šest základních a pět nadstavbových prvoligových kol šlo dohrát již do 15. července, finále Českého poháru/MOL Cupu pak do 18. července. Jen baráž o ligovou účast by se musela uskutečnit o týden později – 22. a 25. července.

Přitom podle posledních verdiktů UEFA už není klíčovým termínem pro ukončení národní sezony 30. června, ale až 2. srpna 2020. O den později by pak národní svazy měly nahlásit své účastníky pro příští ročník evropských pohárů. Pokud se tedy budou moci na starém kontinentu vůbec rozběhnout.

Ligový výbor Ligové fotbalové asociace, která první a druhou ligu (té ještě zbývá 13 kol) řídí, se před Velikonocemi shodl na tom, že ideální plánovaný restart by byl 16. až 17. května, předpokládaný konec (včetně baráže) 7. července, nejzazší možný začátek pak 30. až 31. května, přepokládaný konec (včetně baráže) 21. července.

Více na eFotbal.cz