Blogy,  Články

Liga by mohla začít už 18. května! Kdo poslouchal ministra vnitra Hamáčka, mohl si to z jeho řeči odvodit

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVEL PROCHÁZKA.Zatím se má za to, že sportovní akce (bez diváků), tedy hlavně první a druhá fotbalová liga, by mohly začít od pondělka 25. květnav rámci v posledního vládního „rozvolňovacího“ balíčku. Náměstek ministra zdravotnictví, epidemiolog Roman Prymula již dokonce v rozhovoru pro ČT svolil, že s realizačními týmy, televizním zázemím atd. může být na zápase přítomno až 130 lidí, jak to chtěla Ligová fotbalová asociace (LFA). Kdo však ve středu odpoledne pozorně poslouchal na tiskové konferenci vicepremiéra, ministra vnitra a předsedu Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka, musel logicky dojít k závěru, že by nejvyšší fotbalové soutěže v Česku mohly znovu začít (samozřejmě při setrvale dobrém vývoji pandemické krize) už v pondělí 18. května, tedy ještě o týden dříve.

Jak známo, vláda chtěla prodloužit nouzový stav až do 25. května. Jenže Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR jí v úterý povolila (na návrh KSČM) nouzový stav jen do 17. května (tedy o osm dní méně).

„My jsme chtěli nouzový stav do 25. května, a to proto, že k tomuto dni jsme měli na pořadu poslední rozvolňovací fázi (včetně uvolnění sportovních akcí – pozn. aut.). Poslanci ale patrně chtěli, aby naše opatření skončila dříve,“ řekl mj. Jan Hamáček na středeční odpolední tiskové konferenci po zasedání Ústředního krizového štábu.

Pokud nouzový stav skončí už 17. května, logicky by z toho mělo vyplývat, že opatření, která byla v jeho rámci vyhlášena, musí skončit. To znamená, že i první a druhá fotbalová liga by směly začít už o týden dřív. Nebo by český fotbal nově uvolněných termínů mohl využit k sehrání odloženého zápasu Teplice – Liberce, k odehrání semifinále Českého poháru/MOL Cupu (Sparta – Viktoria Plzeň, Olomouc – Liberec) nebo alespoň k posledním přátelským duelům, tzv. generálkám.

Více na eFotbal.cz