Hattrick

Lewandowski: „Chci být moderní a komplexní útočník.“ Velké interview s kanonýrem Bayernu přináší HATTRICK

Pod tímto titulkem přináší magazín HATTRICK ve svém nejnovějším vydání rozhovor s Robertem Lewandowským, který na podzim převzal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce evropských lig za jednačtyřicet vstřelených gólů. Dialog s ním vedli reportéři renomovaného německého časopisu Kicker a Lewandowski v něm prozradil třeba i to, k jaké velké postavě fotbalové historie je přirovnáván a ke komu z hvězd minulosti má herně nejblíže.

Jeho hlavním mottem, které je stále žene vpřed a možná i ke Zlatému míči pro nejlepšího fotbalisty světa, je: Chci být moderní a komplexní útočník! 

Co vše polský reprezentant a jedna z nejvýraznějších fotbalových postav dneška ještě řekl?

– Jsem hrdý na to, že jsem to dotáhl na první místo. A to hned z několika důvodů. Je třeba si uvědomit, že v bundeslize odehrajeme za sezonu o čtyři zápasy méně, než v Anglii, Itálii, Španělsku či Francii. A já jsem navíc kvůli zranění odehrál v sezoně pouze dvacet devět  zápasů. Takže těch jednačtyřicet vstřelených branek je výtečných, padly také zásluhou celého týmu. Zlatá kopačka patří všem spoluhráčům.

– Nejvíc se asi podobám Marku van Bastenovi. Není to jen můj pohled či názor, ale vyslovili jej i bývalí vynikající fotbalisté, prý mám podobný styl pohybu a orientace v pokutovém území i ve schopnosti se prosadit. Ale musím zdůraznit, že podobně jako Van Basten musím pracovat pro tým, nejen čekat vpředu. Chci být schopen se integrovat do jakéhokoliv systému, být prostě komplexní útočník.

– Ano, dal jsem 41 branek, což je víc, než Ronaldo či Messi, jsem na to hrdý i v tomto úhlu pohledu. Cristiano Ronaldo a Lionel Messi udělali pro fotbal strašně moc a dělají to i nadále, jsou to skvělí hráči.

– Udržet špičkovou kvalitu pro další roky nebude snadné. To je největší výzva pro špičkové hráče. Mladí fotbalisté nejsou vždy připraveni mít tuto vůli. Chcete-li získat tento náskok, je potřeba mít zkušenosti. Ve třiceti uvažujete jinak, než ve dvaceti, to je normální. Důležitá je také práce na detailech, ty jsou velmi důležité.

Kompletní rozhovor s Robertem Lewandowským najdete v novém vydání magazínu HATTRICK, který je nyní na trhu a z titulní strany se na vás usmívá právě RL9.