Hattrick

Lewandowského veselka na Nou Camp

Ve středečním utkání Ligy mistrů mezi Barcelonou a Plzní polský útočník Robert Lewandowski zase ukázal, že patří ve svém oboru, kterým je střílení gólů, k nejlepším na světě. Českého mistra skolil třemi góly a dostal se do čela tabulky kanonýrů Champions League.

Chcete se o značce RL9 dozvědět více? Kde se vzal po tolika letech v Bavorsku najednou v Katalánsku? A proč vyměnil jeden velkoklub za druhý? Pak jste na správné adrese. Magazín Hattrick ve svém posledním vydání přináší nejen fotografii Lewandowského na titulní straně, uvnitř i celý jeho příběh, mapující letní přestup. I titulek článku je vypovídající: Rozvod po bavorsku a veselka na Nou Camp.

Osm let totiž trval partnerský vztah dvou gigantů světové fotbalové scény. Nejlepšího německého klubu všech dob Bayernu Mnichov a útočníka Roberta Lewandowského, kterého lze v rodném Polsku označit stejným přirovnáním. Tento svazek se letos během léta rozpadl. Značka RL 9 vyměnila pragmatické Bavorsko za doslova rozkymácenou bárku z katalánského moře. Lewa už pálí za Barcelonu, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Bavorský rozvod v toku nové sezony upadá v zapomnění, o to více  se mluví o veselce na Nou Camp, startující novou éru jak střelce, tak prý i klubu.

Tak začíná v Hattricku obsáhlý text o Robertu Lewandowském, v němž si přečtete detaily jeho přestupu, názoru některých zasvěcených expertů přímo z Německa a také něco o finanční situaci a „kejklech“ katalánských majitelů, kteří lidově řečeno s prázdnou kasou zinscenovali (zatím) velké fotbalové divadlo, v němž hraje polský útočník jednu z hlavních rolí.

Tak neváhejte a pořiďte si poslední vydání magazínu Hattrick s pořádnou náloží fotbalového čtení.