Blogy,  Články

Kterému klubu fandí Andrej Babiš? Schillerová urazila fotbalisty.„Ministryně financí by měla mlčet,“ tvrdí hráči

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. „To neděláš dobře, Aleno, s těmi fotbalisty,“ mohl by vytknout premiér Andrej Babiš své ministryni financí Aleně Schillerové poté, co nedávno zpochybnila morální právo českých profesionálních fotbalistů na příspěvek ve výši 25 tisíc korun v čase pandemické krize. Ví ale někdo, kterému klubu vůbec předseda vlády fandí? Český fotbal, který čítá pod největším spolkem v zemi jménem FAČR více než 330 tisíc členů, se cítí být výrokem ministryně uražen. Bohatí i chudí fotbalisté se vzácně spojili a rozhořčeně Schillerové vzkazují ať raději mlčí, když o věci nic neví. To její kolega, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch alespoň národu v pondělí oznámil, že ví, kolik fotbal hraje lidí. A udělal profihráčům i televizním fanouškům radost, když připustil, že liga bez diváků by mohla při příznivém vývoji situace začít i dříve než 8. června, což bylo vyhlášeno před týdnem.

„Pokud jde o zápasy, které by byly bez diváků, to si představit dokážu,“ pravil na pondělní tiskové konferenci Adam Vojtěch. Obdobně vidí situaci i epidemiolog Roman Prymula.

„Ale budeme o tom ještě vést debatu v závislosti na vývoji epidemiologické situace.Nejsem úplně znalcem, kolik lidí je potřeba. Samozřejmě znám počet hráčů, ale nevím, kolik musí být trenérů, asistentů a týmu okolo, který je ještě jako podpora fotbalistů na místě přítomen. To budeme muset diskutovat se zástupci Ligové fotbalové asociace a dalšími organizacemi,“ doplnil ministr zdravotnictví, které už v úterý 14. dubna stanovilo počet lidí na sportovní akci do padesáti osob. To je ovšem v případě ligových fotbalových zápasů prakticky nemožné. Už ten den ovšem Vojtěch připustil, že o nějaké toleranci ohledně trenérského a dalšího zázemí lze uvažovat.

Před časem byl viděn ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček na fotbale v dresu „své rodné“ Mladé Boleslavi. Takže o něm asi něco ví. To nemohl Vojtěchovi na povelikonočním jednání vlády předem říci: „Hele, Adame, tohle není televizní pěvecká soutěž, to je fotbal, to v padesáti lidech s trenéry, rozhodčími, zdravotníky a kameramany dohromady nedají. Dej jim tam stovku.“?

Více na eFotbal.cz...