Blogy

Křetínského Sparta zakazuje vstup redaktorům Křetínského Sportu. Vrchol zmaru na hřišti i v kancelářích

Tři zápasy, nula bodů, skóre 0:8. To je bilance Sparty po utkáních se Slavií v sezoně 2020/2021. Čtrnáct utkání, šest bodíků za remízy, ani jedna výhra, skóre 9:28, to je letenský „derby-audit“ za posledních pět sezon. Středeční pohárové semifinále pražských (0:3) nevybočilo z normálu poslední pětiletky.  Slávisté by současnou Spartu nejspíš porazili, i kdyby k duelu s ní nastoupili po mistrovských oslavách přímo z baru (pokud by tedy byly otevřené).

„Jestliže chceme jít cestou Slavie, musí se na Letné něco změnit,“ řekl po středeční prohře trenér Sparty významně Pavel Vrba. Co tím chtěl veřejnosti sdělit? Že chce mít na Letné takové pravomoci jako kolega Jindřich Trpišovský v Edenu? Že chce, aby mu „do toho“, třeba i do přestupové politiky, tolik nemluvili sportovní ředitel Tomáš Rosický, generální ředitel František Čupr či dokonce majitel klubu Daniel Křetínský? 

Kauza Plavšič jako přičína „zaracha“?

Jeden velmi příznačný moment, který charakterizuje letenské zoufalství na hřišti i v kancelářích. Jak oznámil ještě před středečním derby Lukáš Tomek, šéfredaktor deníku Sport (patřícímu Danielu Křetínskému), Sparta (patřící rovněž Danielu Křetínskému) bez udání relevantních důvodů odmítla udělit na zápas Sparty se Slavií akreditaci, tedy vstup na stadion redaktorům listu Sportu Jana Vackovi a Jana Podroužkovi. Přestože oba dva dlouhodobě o pražských „S“ píší. Za tímto verdiktem měli prý stát Čupr s Rosickým. 

Celý čtvrteční příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-221559-Kretinskeho-Sparta-zakazuje-vstup-redaktorum-Kretinskeho-Sportu-Vrchol-zmaru-na-hristi-i-v-kancelari.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: eFotbal.cz