Blogy,  Články,  Domácí fotbal

Kdyby šel Hašek do Slavie k Trpišovskému, byl by teď možná v reprezentaci, a ne v béčku Sparty

Třeba se Sparta s uzdraveným navrátilcem Bořkem Dočkalem na jaře konečně chytí, skončí v lize na druhém místě, a dostane se tak do kvalifikace o Ligu mistrů. Možná to půjde i s mladíky v čele s Adamem Hložkem. I když výsledky ze soustředění ve Španělsku to zatím moc nepotvrzovaly. Dovolím si ale tvrdit, že kdyby si Daniel Křetínský ponechal v roce 2017 trenéra Petra Radu, který opakovaně dělá divy ve vybrakovaném Jablonci, byla by dnes Sparta alespoň druhá už nyní. A případ „trucující Martin Hašek mladší“? Podle mě to je jeden z nejlepších českých ligových hráčů. Domnívám se, že kdyby byl ve Slavii pod vedením Jindřicha Trpišovského, netrénoval by dnes se sparťanským třetiligovým béčkem, ale byl by v kádru národního mužstva připravujícího se na letní ME 2020.

Deník Sport připravuje pravidelně několikastránkové analýzy ohledně situace ve Spartě. Vzhledem ke svému majiteli, jemuž patří od roku 2004 i Sparta, se však někdy logicky nemůže dobrat „jádra pudla“ nebo se vyjádřit k jistým věcem kriticky.

Třeba ještě Sparta někoho do ligového startu (14. února) koupí, zatím získala jen dvacetiletého příbramského záložníka Matěje Polidara a po prvním soustředění ho poslala zpátky do Příbrami…

A jsou tu další záležitosti, které dříve, ještě v dobách silné železné Sparty, nebyly možné ani představitelné.

Více na eFotbal.cz