Hattrick

Kdo je frajer a kdo zbabělec, kdo má medaili z Hradu a kdo byl „odsouzen“

Jako vždy neobyčejně pestrá je pravidelná rubrika hattrikář stejnojmenného magazínu. Na jedné straně hrdinové posledního měsíce, proti nim ti, kteří by si své konání za rámeček asi nedali. Tak je to i v posledním vydání.

Cejch frajera a zbabělce dává proti sobě dvě jména, která jste jistě z prostřední světového fotbalu už slyšeli. Ten první a veskrze pozitivní hrdina měl loni na EURO zástavu srdce, bojoval o holý život. Tuto bitvu vyhrál a nyní válí v nejtěžší ligové soutěži světa. A dává i góly. Jeho iniciály jsou Ch. E. Jistě víte, o koho jde…

Proti němu stojí vítěz Superpoháru UEFA, 144 násobný reprezentant Ukrajiny. Ano, i fotbalista této země může být za zbabělce. Jako asistent kouče v Zenitu Petrohrad se ošívá odsoudit ruskou agresi na svoji vlast, údajně spolupracuje s ruskou rozvědkou a jde proti svým krajanům. Jeho iniciály: A. T.

K tématu války na Ukrajině patří i jeden článek z hattrikáře. Rusko – válka, neválka, sankce, nesankce – chce pořádat EURO 2028, případně 2032. Fakt, to nebyl v dubnovém vydání Hattricku apríl, Rusové to myslí vážně a rozum přestává stát.

A to také italským tifosi, kteří stále nemohou skousnout barážovou porážku se Severní Makedonií a vyřazení z mistrovství světa. Však se také do svých krajanů pořádně opřel slavný trenér Arrigo Sacchi.

Další skvělý kouč nedávné éry měl jiné starosti. Karel Brückner převzal na Pražském hradě z rukou prezidenta Zemana medaili Za zásluhy I. stupně. Tak ještě jednou gratulujeme, mistře.