Blogy

Karviná je čistá aneb Pojďme se nebát, jinak se nedohraje žádná soutěž! Zvlášť, když se tu epidemiologové veřejně přou

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY.  Sláva. Všech pětatřicet testů na covid-19 fotbalistůa členů realizačního týmu MFK Karviná bylo ve středu negativních. Což potvrdila i vedoucí protiepidemického oddělení v Karviné Andrea Lipjaková. Pokud páteční grémium zástupců dvaatřiceti českých profesionálních klubů v Praze-Edenu nerozhodne jinak a pokud nenastanou nějaké další komplikace, měla by se celá Fortuna:liga, tedy dvě poslední kola skupiny o záchranu (23. a 26. července) a následná baráž (29. července a 1. srpna), dohrát.

Jelikož tu ale virus mezi námi stále je, jak neustále opakují místní epidemiologové, je otázkou, jak to s ním praktikovat v příští sezoně 2020/2021 (ta by měla začít 22. srpna, ovšem zazněly i spekulace o možném odkladu na 29. srpna). Současnou praxi (viz kauzy Třinec a Karviná) nadále uplatňovat nelze, pro nový ročník je třeba vytvořit jasná a „odvážná“ pravidla a hlavně, jak napsal ve svém výborném komentáři v týdeníku Reflex už před týdnem Bohumil Pečinka: NEBÁT SE!

Byli testování jako samoplátci, platili si to sami

Vraťme se nejprve ještě ke kauze karvinského nakažení, kolem něhož panují stále jisté nejasnosti a kolem něhož vyplouvají na povrch nové informace. Jak známo, kolem zápasu 3. kola nadstavbové skupiny o záchranu v neděli 28. června v Olomouci (1:3) byli nakažení čtyři hráči a jeden člen realizačního týmu.

Nejprve šlo o tři hráče a člena realizačního týmu, pak, po dalších testech, měl přibýt čtvrtý fotbalista. 

Více na eFotbal.cz…