Hattrick

„Jude Slavie vers. Smrt Spartě!“. Přestřelka. Proti větru. Derby. Zášť. Horor. TV Hitparáda. Nové rubriky HATTRICKU!

Šest zbrusu nových rubrik připravil pro své čtenáře fotbalový magazín HATTRICK ve svém novém listopadovém čísle. Představíme vám je.

PŘESTŘELKA

To je „hospodská“ hádka tři kmenových novinářů HATTRICKU bez příkras na aktuální téma.

Poprvé o tom, že „Náčelník Berbr v českém fotbale sice dovelel, ale jak to bude dál?“

„Já myslím, že fotbal teď potřebuje krizovýho manažer, kterej umí tahat firmy ze sraček. Nemusí poznat ofsajd, ale musí umět vyčistit chlívek. A k ruce může mít třeba Řepku (teda Rudu, ne Tomáše), kterej ten ofsajd pozná, jestli mi teda rozumíte, kluci. Dyť všichni máme stejnej zájem, jak říkával Ivánek,“ říká v redakční debatě třeba šéfeditor HATTRICKU Jan Hrabálek.  

PROTI VĚTRU

Tohle je polemika proti většinovému názoru.

Poprvé je věnována tématu „Je Martin Hašek mladší na peníze?“

„Fotbalová bublina, včetně internacionála Ladislava Vízka, při vší úctě k němu, je mimo. Jde často o pravidlo ‚Podle sebe soudím tebe‘. Kdyby byl Hašek junior opravdu na peníze, seděl by si teď v klidu na lavičce ve Spartě nebo válel v Izraeli za Haifu,“ soudí šéfredaktor HATTRICKU Pavel Procházka.

DERBY

Nová rubrika o velkém rivalství v podání známých osobností.

V prvním díle jde o slavné londýnské derby Arsenal – Tottenham a o duel dvou respektovaných novinářů ze Seznamu Zprávy, fanouška Arsenalu Jindřicha Šídla a velkého příznivce Tottenhamu Jiřího Hoška.

„Není lehké být fanouškem Arsenalu, ale nakonec to stojí za to,“ říká Jindřich Šídlo.

„V dětství mě fascinovaly dlouhé názvy klubu, čím delší název, tím víc mi to přišlo cool. Líbil se mi Nottingham Forest, Videoton Székésfehervár… A Tottenham Hotspur měl navíc tu výhodu, že za něj hráli borci, kteří mi byli i na dálku sympatičtí, jako třeba Gary Lineker,“ vysvětluje Jiří Hošek.

ZÁŠŤ

Tohle je derby povýšené na druhou. Aneb „Jude Slavie vers. Smrt Spartě!“

„Nemám rád Slavii, štítím se jí,“ tvrdil kovaný sparťan Tomáš Sivok.

„Nemám Spartu rád. Dřív, když jsem jel autem kolem jejího stadionu na Letné, musel jsem se vyklonit z okýnka a pořádně si odplivnout,“ chlubil se zase velký slávista Pavel Řehák.

HOROR

Nová rubrika o největších tragédiích v dějinách fotbalu. První část je věnovaná bruselskému finále Poháru mistrů evropských zemí (dnešní Ligy mistrů) mezi Juventusem a Liverpoolem (1:0) v květnu roku 1985.

Aneb „Den, kdy zemřel fotbal“.

Celkem 39 mrtvých a až 600 zraněných si vyžádala tragédie v Bruselu (nejmladší oběti bylo jedenáct let) poté, co liverpoolští rowdies napadli na Heyselově stadionu turínské tifosi.

TV HITPARÁDA

Aktuální žebříček českých fotbalových komentátorů, moderátorů a reportérů/reportérek, který svým hlasováním na Facebooku a na webu efotbal.cz mohou měsíc co měsíc ovlivnit sami televizní fanoušci a diváci.

Na základě pořadí ankety HATTRICKU „Zlatý mikrofon 2018“ vede nyní Jaromír Bosák před Tomášem Radotínským, Jiřím Štěpánem, Petrem Svěceným a Milanem Štěrbou, můžete to ale změnit.

A k tomu doprovodné fanouškovské ankety „Žlutá karta“ za největší komentátorský přehmat měsíce a „TOP 5 nejhorších klišé“.

To vše v novém listopadovém čísle magazínu HATTRICK, které je na trhu od čtvrtka 29. října 2020.