Blogy

Jen idiot nemění své názory?Snad se pozítří „nezhorší epidemiologická situace“ ve Slezsku či na Příbramsku

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Páteční řešení ligového grémia, totiž zrušit baráž, odehrát jen dvě zbývající odložená kola skupiny o záchranu, nechat spadnout poslední tým s tím, že z druhé nejvyšší soutěže postoupí hned tři mužstva (kromě vítězných Pardubic i druhá Zbrojovka a třetí Dukla Praha) a že se příští ročník odehraje s 18 kluby v první a jen 14 celky v lize druhé, mi přišlo jako jedno z těch lepších řešení. Ovšem, když už dělat změny za pochodu, tak by mi kvůli regulérnosti přišlo ze sportovního hlediska vhodnější spíš zrušit ta dvě zbývající kola, když jsou „dovolenkáři“ z Olomouce, Teplic a Zlína dávno zachráněni, a odehrát rovnou baráž. S tím, že by se kromě tří posledních celků z ligya druhého Brna a třetí Duklydo ní přizval i čtvrtý Hradec Králové a do nejvyšší soutěže by šli tři barážoví vítězové a nejlepší poražený s nejpříznivější bodovou Jen idiot nemění své názory?

Jak říká náš pan prezident, „jen idiot nemění své názory“. Toho se nejspíš drží předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda, který nejprve za každé situace lpěl na tom, že se soutěž musí dohrát celá se vším všudy, tedy i s nadstavbou a baráží, jinak budou její výsledky anulovány.

Pak v souvislosti s vývojem epidemiologické situace v květnu souhlasil s tím, že k jistým změnám v soutěžním řádu za pochodu dojít může, ale z nějakých důvodů zase dlouho trval na velmi nepraktickém počtu 17 účastníků nejvyšší soutěže. I v tom se ale nakonec nechal přesvědčit.

Má to svá pozitiva i negativa

Až na některé, již v úvodu zmíněné detaily, v podstatě souhlasím s komentářem kolegy Jiřího Fejgla, který vyšel v sobotním regionálním Deníku.

Více na eFotbal.cz

Foto: mfkkarvina.cz