Hattrick

Jarní kometa s otevřeným koncem

Na jaře nezářili na české ligové scéně jen hráči Slavie, ale i další. Slovácku pomohl na vysněnou čtvrtou příčku, zaručující účast v Konferenční lize, kanonýr, který stručně a jednoduše provedl upgrade své kariéry. Příběh jeho restartu přináší nyní nejnovější číslo magazínu Hattrick.

Už tušíte, o koho jde? Ano o Jana Klimenta, který se stal hvězdou EURO do 21 let v roce 2015, po němž jako nejlepší kanonýr turnaje odešel z Jihlavy rovnou do bundesligového Stuttgartu. „Když si vzpomenu, jaké jsem měl zázemí v Jihlavě a jaké pak tady ve Stuttgartu, tak to nemůžu vůbec srovnávat,“ vzpomíná nyní na stránkách Hattricku.

Nicméně Honza z Vysočiny se neprosadil, po sestupu týmu z bundesligy zamířil do Kodaně, kde mu zase vystavilo stop zranění. „Tam jsem se cítil jako doma,“ vzpomíná na severskou metropoli. 

Osud ho pak zavál zpět domů, kariéru restartoval ve Slovácku a svými góly pomohl klubu k postupu do pohárové Evropy. Spekulovalo se dokonce o nominaci na EURO, ale do ní se nevešel. Ovšem Kliment je zpět, válí, pálí mu to a řeší se jeho budoucnost. Zůstane ve Slovácku? Půjde do Sparty? Nebo zase do zahraničí? Ligová kometa má tak stále otevřený konec za jarní částí.

Každopádně jeho příběh si můžete přečíst na stránkách magazínu Hattrick, který je nyní na trhu.

zdroj foto: eFotbal.cz