Domácí fotbal

Jan Koller jde příkladem. Kandiduje do OFS Písek, ale holport se starými proberbrovskými strukturami odmítá

„Snažím se jít příkladem, a proto jsem se rozhodl kandidovat do výkonného výboru Okresního fotbalového svazu (OFS) Písek. Snažíme se společně se zástupci opoziční Fotbalové evoluce (FE) dělat osvětu ve všech okresech. Někde to je vnímáno pozitivně, jinde jsou zase opatrnější. Je to ale samozřejmě složité. Roman Berbr si ten svůj systém v regionech budoval dvacet let a v lidech je to tak zakořeněné.Jestliže ovšem budou do výkonného výboru zvoleni funkcionáři vyznávající starý systém, nehodlám se v tom angažovat. V tom případě bych se funkce vzdal,“ prohlásil jednoznačně v minulých dnech v rozhovorech pro deník Sport a server Seznam Zprávy internacionál Jan Koller, který mj. natáčí svůj životopisný film.

Tak třeba v píseckém okrese hodlá proti představiteli opozice Romanu Šimkovi znovu kandidovat na předsedu dosavadní šéf Michal Řezáč, mj. místopředseda Jihočeského krajského fotbalového svazu (JKFS), kde byl vždy pravou rukou tamního proberbrovského vedení v čele s předsedou JKFS Janem Jílkem. Pro Romana Berbra Jílek s Řezáčem pravidelně jednomyslně zvedali ruce, což lze doložit zápisy z jednání JKFS, která má redakce efotbal.cz k dispozici. 

Přesto se Řezáč pokusil už před Vánocemi převléci kabát a v regionálních médiích začal mj. pochlebovat čelnému představiteli Fevoluce Rudolfu Řepkovi, bývalému generálnímu sekretáři FAČR, který opustil Strahov právě kvůli neshodám s Romanem Berbrem. 

Koller: „Musí to mít smysl“

„Co když výkonný výbor nebude personálně podle mých představ? Jistě, to se může snadno stát. Lidem na Písecku jsem ale jasně řekl, že pokud mám být zvolený a práci věnovat svůj čas, musí to mít smysl. Tudíž chci pracovat s lidmi, kterým důvěřuji, a myslí to dobře. Jestliže do výkonného výboru budou zvoleni funkcionáři vyznávající starý systém, nehodlám se angažovat. V tom případě bych se funkce vzdal,“ dává jihočeským a píseckým převlékačům kabátů Jan Koller jasný vzkaz…

Celý Čtvrteční ofsajd si můžete přečíst exkluzivně na eFotbalu – https://www.efotbal.cz/clanek-219439-Koller-jde-prikladem-Kandiduje-do-OFS-Pisek-ale-holport-se-starymi-proberbrovskymi-strukturami-odmit.html

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: efotbal.cz