Hattrick

Inženýrská odysea ligového kanonýra Jurečky

Neběhá po českých ligových trávnících zrovna moc vysokoškolsky vzdělaných fotbalistů. A pokud ano, tak spíše z humanitních oborů. Titul inženýr před jménem prvoligového fotbalisty je vzácností. Ne tak pro sedmadvacetiletého rodáka z Opavy, který by se chtěl stát pokračovatelem rodových tradic. O koho jde? Nedávno vyhrál se Slováckem Český pohár, ale v klubu dále pokračovat nebude. Jeho poněkud netypický příběh mapuje poslední vydání magazínu HATTRICK.

Jde o Václava Jurečku, druhého nejlepšího střelce právě skončeného ligového ročníku. Vystudoval nejen průmyslovku, ale i vysokou školu stavební v Ostravě. Zatímco jeho spoluhráči, ať už dříve v Opavě, tak nyní na Slovácku, si užívali volna po trénincích, on seděl u skript a počítače s učením.

Jako specializaci si zvolil městské stavitelství, tedy projektování sídlišť, bytových komplexů a vše, co s tím souvisí. Zvládl jak bakalářský mezistupeň, tak i další pokračování, které vyústilo státnicemi. „Dělal jsem je z městského stavitelství, pozemního stavitelství a teorie ekonomiky,“ říká a dobře ví, že na tento důležitý moment svého života nikdy nezapomene.

Termín státnic totiž zrovna kolidoval s termínem soustředění Slovácka v Chorvatsku. Trenér Martin Svědík ho samozřejmě uvolnil. „Přijel pro mě táta s přítelkyní Petrou, naložili mě do auta, dovezli do Ostravy. Druhý den jsem udělal státnice, nasedl do auta a šup zpátky za týmem do Chorvatska,“ popsal Jurečka vpravdě netypické okolnosti státní závěrečné zkoušky. Od léta 2021 si tak může před své jméno psát titul ing.

Celý příběh Ing. Václava Jurečky najdete v aktuálním čísle magazínu HATTRICK.