Hattrick

HATTRICK: Noviny už nečtu, tvrdí hvězda Barcelony!

Jak se dnes utváří mediální obraz fotbalu, nejpopulárnějšího sportu planety? Už ne přes noviny, ale přes sociální média. Alespoň tak to tvrdí současná hvězda Barcelony.

Tou je Gerard Piqué, obránce katalánského velkloklubu. Na toto téma se rozpovídal v zahraničních médiích a magazín Hatttrick převzal některé pasáže z jeho slov. Co Piqué řekl? Čtetě v nejnovějším vydání Hattricku!

– Mým životním mediálním průvodcem je mobilní telefon a tablet. Na nich je jednička twitter. Tam najdu všechno a koneckonců i články z novin. Abych se ale přiznal, občas mrknu na klasická vydání novin, ale nikoliv v tištěném vydání, ale na webových stránkách jednotlivých deníků.

–  Anglii bývalo zvykem, že média neměla nikdy přístup na naše tréninky. V Premier League šli v tomto směru vždycky jako první a ovlivňovali tím celou Evropu. Jenže v Anglii není tolik sportovních periodik, zabývajících se sportem a zvláště fotbalem, jako třeba ve Španělsku. Vezměte si jen Barcelonu, kde vycházejí čtyři deníky a každý z nich má třeba třicet stran o fotbale. Nějak naplnit to musí a pak vzniká problém, že když není k mání dostatek seriózního obsahu, tak si redaktoři začnou vymýšlet, rozvíjet svoji představivost a konstruovat příběhy.

– Jsou novináři, kteří dělají svoji práci dobře a poctivě. S nimi se rád setkám a rád jim poskytnu informace. Problém ale může být v tom, že to, co řeknu jim, nemusí až tolik lidí zajímat. Jinými slovy, se seriózním novinářem vznikne obyčejný rozhovor a ten, co si půlku vymyslí a dokreslí k obrazu svému, pak za méně práce slízne více smetany, ale nás poškodí.

To vše a další zajímavosti na toto téma nejdete v nejnovějším vydání magazínu Hattrick.