Hattrick

HATTRICK: Malá cesta kolem světa!

Nejpestřejší rubrikou fotbalového magazínu je Hattrickář, což koresponduje nejen s jeho názvem, ale i obsahem podle vzoru diář, slabikář, či jak chcete. V posledním čísle Hattricku tak můžete na dvou stranách najít takovou malou cestu kolem světa. 

Jak to? Frajerem je Kazujoši Miura z Japonska, který i v 54 letech pokračuje v profesionální kariéře v dresu FC Jokohama. Jeho krajan Keisuke Honda je zase z jiného japonského soudku. Vyhodili ho z brazilského Botafoga a on se ještě fandům na sociálních sítích omluvil za to, že hrál fakt blbě. Prostě Japonec.

Z Japonska a Brazílie se vraťme zpět do Evropy. Přeceňovaným je podle Hattricku Portugalec Vítor Manuel Pereira, nový šéf českých sudích. Sami fanoušci vidí, jak se mu práce u nás daří.

Vedle Portugalska je Španělsko, kde v Barceloně kope Leo Messi. Tentokrát jej nechválíme, spíše peskujeme jako Zbabělce měsíce. Což o to, červená karta ještě není nic tak hrozného, ale ohnat se zezadu na protihráče a udeřit jej, to není zrovna hodno velikosti malého (vzrůstem) Messiho. 

Jdeme dál, do Skandinávie. Tam ohlásil bankrot ženský klub, ale sponzoři se nakonec přihlásili a oddálily klinickou smrt. Na tu nepomýšlí Polák Lewandowski v dresu Bayernu, který dále řádí v bundeslize. 

A cesta kolem světa končí ve Slovinsku. Proč? Vzpomenete si ještě, který český internacionál vede tamního mistra NK Cejle? Ne? Tak šup do trafiky pro Hattrick, tam se dozvíte nejen jeho jméno, ale ke čtení bude i spousta dalšího zajímavého čtení.

zdroj foto: FC Bayern München