Hattrick

HATTRICK: Löw zamává Němcům na rozloučenou

Snad žádný jiný trenér národního celku nebude na letošním odloženém EURO pod takovým tlakem jako Joachim Löw, kouč německé reprezentace. Po patnácti letech napíše na „panevropském“ šampionátu tečku za svým mimořádně úspěšným angažmá, korunovaným titulem mistra světa v roce 2014. Veliké osobnosti trenérského řemesla je věnován článek v nejnovějším vydání magazínu Hattrick.

V jednašedesáti se Jogi, jak jej Němci familiárně přezdívají, rozloučí s nejsledovanějším sportovním postem v zemi, které sami Němci přirovnávají svojí popularitou, náročností a psychickým vypětím k pozici kancléřky.

Jaké bude jeho „Auf Wiedersehen“? Němci jsou zvyklí, že jejich „Die Mannschaft“ sbírá úspěchy, kam přijede a naopak každý nezdar tvrdě kritizují. Löw zažil ve své kariéře oboje.

Titul mistra světa v roce 2014 přivezl z jámy lvové v Brazílii, ovšem čtyři roky poté jako obhájce skončil na MS v Rusku už ve skupině. Přesto ostudu a debakl přežil. V jaké atmosféře se tehdy v Německu pohyboval? Co o něm psaly noviny a fotbalové servery? Kolika hráčům dal od roku 2006, kdy se ujal funkce trenéra německého národního celku, příležitost?

Nejen tohle, ale i další fakta a poznatky z reprezentační kariéry trenéra Joachima Löwa si můžete přečíst v nejnovějším vydání magazínu Hattrick, který je nyní v prodeji.

zdroj foto: eFotbal.cz