Hattrick

HATTRICK: 30 let samostatné české ligy (I. díl)

Třicet let oslavila samostatná česká liga a tomuto malému jubileu se věnuje samostatná příloha jediného nezávislého fotbalového časopisu u nás – magazínu Hattrick. A jako vždy nabízí pestrou škálu čtení, ve svém první díle se autoři vracejí do let 1994 – 2003. Co všechno se dočtete?

– který klub dospěl v této dekádě k osmi z deseti mistrovských titulů? Odpověd není těžká, je to Sparta, ale vzpomenete si, kolik trenérů ji za tuto dobu koučovalo? Hodně, bylo jich víc, než titulů, což také svědčí o turbulentní době „divokých“ devadesátek.

– kdo v této dekádě stál (aspoň chvíli) v čele slavných pražských „S“. Řeknou ještě něco mladší generaci jména jako Petr Mach či Boris Korbel? Jeden automechanik, druhý českoamerický lékař. Jak protichůdné byly jejich představy a také realita chodu fotbalových klubů v té době…Zajímavé čtení.

– podobné s (ne)znalostí prvoligových lokalit mohou být později narození při vyslovení jmen vesnic Drnovice a Blšany, které hrály nejvyšší soutěž díky svým lokálním patriotům a tehdy bossům českého fotbalu – Janu Gottvaldovi a Františku Chvalovskému.

– Jak to bylo s hráči, kteří vládli české lize, než je jejich výkony katapultovaly na přední evropské štace? Přehlídka hvězd desetiletí má titulek „Z české ligy do velkého světa“ a představuje víceméně generaci, která vybojovala stříbro na EURO 1996 v Anglii.

Magazín Hattrick s prvním dílem přílohy ke 30 letům samostatné české ligy je nyní v prodeji na obvyklých místech.