Hattrick

EURO klepe na dveře: jak probíhá příprava bez zápasů?

Už jen měsíc a kousek zbývá do prvního zápasu na odloženém turnaji EURO 2020. V Evropě vrcholí ligové soutěže, šturmují i přípravné štáby jednotlivých reprezentací a dolaďují veškeré detaily před startem? Kdo tohle všechno řídí v českém táboře? Čtěte magazín Hattrick, který dává nahlédnout do tohoto segmentu českého národního týmu.

Poslední vydání tohoto magazínu přináší v druhém díle přílohy k EURO rozhovor s Liborem Sionkem, který je od prosince 2018 manažerem reprezentace a „přípravu příprav“ má na krku. V povídání s mistrem Česka, Rakouska i Dánska se můžete ponořit do zákulisí týmu Jaroslava Šilhavého a zjistit, že nachystat Součkovi a spol. ideální podmínky není žádná legrace.

V příloze najdete i profil jedné z největších osobností evropského a světového fotbalu sedmdesátých let minulého století Franze Beckenbauera. On měl být tím posledním Němcem v penaltovém rozstřelu na ME 1976 v Bělehradu, ale jak víte, jeden vršovický básník s knírkem mu tuto „čest“ upřel.

Vzpomínkám na jednotlivé turnaje se věnují i střípky z historie a v nich se dozvíte zajímavosti o kanonýrovi všech kanonýrů Gerdu Müllerovi, přijde řeč i na Panenkovu penaltu čtyři roky po Bělehradě, zavzpomínáme na evropsky nedoceněného Paola Rossiho a přečíst si můžete i poněkud smutný příběh evropského šampiona z dánského tábora Kima Vilforta.

To vše v magazínu Hattrick, který je nyní na trhu.