Hattrick

EURO 2020: Pojedeme opravdu na Ostrovy?

Už méně než sto dní zbývá do zahájení závěrečného turnaje fotbalového šampionátu, který stále nese název EURO 2020. V plánu je odehrání turnaje v globálním pojetí ve dvanácti zemích celého starého kontinentu. Bude tomu ovšem tak i v současné covidové realitě?

Magazín Hattrick se touto problematikou zabývá ve svém posledním čísle v prvním díle přílohy k této vrcholné fotbalové akci roku. V úvodním textu shrnuje celou historii toho, jak se Platiniho myšlenka pořádat šampionát rodila a jak vznikla. 

Klíčovou roli v tomto šampionátu hraje samozřejmě pandemie koronaviru, kvůli níž se EURO poprvé v historii odložilo o rok. Zatím stále platí, že turnaj se organizačně nijak nepředělává, což by v případě české reprezentace znamenalo, že se v Glasgow a Londýně utká s Chorvatskem, Skotskem a Anglií.

Definitivním datem, které může vše operativně změnit, je úterý 20. dubna. To se ve švýcarském Montreaux koná volební kongres, který buď potvrdí konání šampionátu v připraveném rozsahu, nebo v závislosti na vývoji pandemie přistoupí k dílčím změnám. 

Kromě toho nabízí příloha k EURO 2020 také profil nedávno zemřelé trenérské osobnosti dr. Jozefa Vengloše a zajímavosti z šampionátů. Třeba takovou, že hod mincí rozhodoval o tom, kdo postoupí do finále mistrovství Evropy.

Dost důvodů k tomu pořídit si nejnovější vydání magazínu Hattrick, z jehož titulní strany se na vás usmívá „bývalý Kanibal“ Luis Suárez.

zdroj foto: Status Sports