Ohlédnutí za Reprezentací
Reprezentace

Dva trumfy pro podzim

Tři – jedna – nula. Taková je bilance české fotbalové reprezentace na jaře roku 2023. Když se vyhrává, je vždy důvod k radosti a to platí i pro svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého. Mráček na rozzářené jarní obloze sice vyvolala březnová remíza v Moldavsku, ale co by za bod u tohoto trpaslíka dali třeba Poláci. Suma sumárum: do podzimního finiše evropské kvalifikace jde Česko z prvního místa ve skupině a jako favorit na celkové prvenství. Tvrdit něco jiného by byl alibismus.

Nečekaná porážka Poláků v Kišiněvě poněkud přeskupila teoretické předpoklady na dva postupující na EURO 2024. Pro český tým mohou být rozhodující a možná i definitivní už první dva duely na podzim, kdy nejprve Albánii hostíme a pak jedeme do Tirany na odvetu. Z balkánské země se tak stává největší konkurent Česka v boji o první místo ve skupině. Dohánět jarní manko budou Poláci. Jeden z těchto týmů, jak se lidově říká, utře ústa. Trumfy ale drží český lvíček, který v tomto reprezentačním bloku vytáhl dvě esa. Dva trumfy pro podzim.

Celý komentář najdete ve speciálním plakátovém čísle časopisu HATTRICK s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem na titulní straně, které je právě teď na stáncích.

Součástí jsou i plakáty méně okoukaných hvězd evropského fotbalu, jako je Jamal Musiala, Lois Openda nebo Bernardo Silva, českých legionářů včetně dua z West Hamu, Adama Hložka, Antonína Baráka nebo Václava Černého, ale i největších osobností české ligy, jako je Ladislav Krejčí ml., Jindřich Staněk nebo Václav Jurečka.

A překvapením pro největší nadšence je plakát Pepa Guardioly s trofejí pro vítěze Ligy mistrů.