Blogy,  Články

ČT vysílá virtuální derby „S“. Fajn akce. Neparazituje ale esport na fotbalu podobně, jako porno vítězí nad sexem?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Fanoušci českého fotbalu se mohou těšit na historicky první virtuální derby pražských „S“ mezi Spartou a Slavií ve hře FIFA 20, které v neděli 10. května vysílá přímým přenosem od 11 hodin ČT Sport. Hrát ho budou esport hráči, současní i bývalí fotbalisté obou klubů a také slavní fanoušci, jejichž jména oba celky postupně odhalují. V době pandemie, kdy fotbal na celém světě stojí, je to fajn oživení navíc s velmi bohulibým charitativním cílem. Ale jinak?

Uvědomuji si, že to je od mě velké píchnutí do vosího hnízda, ale nekanibalizuje už esport na reálném fotbale až příliš? A uvědomují si to vůbec slavné fotbalové kluby? To bude základní otázka nejbližších let. V USA už to populární sporty trpce poznaly, Evropu to možná teprve čeká. Varování může zaznít i z jiných sfér, třeba od sexuologů, kteří registrují, že zájem o masturbaci u porna často začíná převyšovat zájem mladých lidí o skutečný „živý“ sex.Ostatně i v masturbaci se již pořádají jakási mistrovství světa, kde před časem zaznamenal stříbrný úspěch i jeden nadějný český „závodník“.

Jak píšou média i oficiální weby Sparty a Slavia, fanoušci obou klubů si mohou už několik dní kupovat vstupenky (za sto až tři sta korun) na nedělní virtuální derby, a snažit se tak společně symbolicky překonat nejvyšší návštěvu v historii československého fotbalu. Jak známo, na Strahov přišlo 4. září 1965 na derby Sparta – Slavia (2:2) rekordních 50 105 diváků. Výtěžek z prodeje vstupenek poputuje na konto projektu „Pomáháme sestřičkám“, který finančně podpoří zdravotní sestry.

Více na eFotbal.cz