Blogy,  Články

Covid-19 i v Edenu.Nastoupí Slavia příští úterý v Boleslavi? A vrátí se do hry zrušení nadstavby?

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY.„Slavii chce každý porazit. Na podzim jsme s ní v Edenu odehráli slušné utkání, bohužel v závěru jsme neproměnili penaltu. Věřím, že máme kvalitu na to, abychom nyní příští úterý Slavii obrali doma o body,“prohlásil nedávno boleslavský kapitán Marek Matějovský, který navzdory svému dlouhodobému zranění (Achillova šlacha) prodloužil s klubem smlouvu až do června 2021. Jenže už v pondělí jsme se dozvěděli, že jeden z hráčů Mladé Boleslavi má pozitivní test na nemoc covid-19, a v úterý dopoledne oznámil slávistický šéf Jaroslav Tvrdík, že nemocný je i jeden ze slávistů.

Nadstavba komplikuje dohrání ligy víc než „klasika“

Utkání 25. kola Mladá Boleslav-Slavia (úterý 26. května, 20.00, O2 TV Sport) je tak ohroženo. Bude odloženo? A nevrátí se pak do hry možné zrušení nadstavby? Existence nadstavby totiž v případě odložených duelů dohrání sezony ohrožuje mnohem více než klasický model ligy. Musí se totiž čekat, až se kompletně (poslední dvě kola navíc ve stejném čase) dohraje základní část a teprve pak může zahájit své boje nadstavba. Uvědomil si to někdo z vedení LFA, když dohrání soutěže bez nadstavby v případě zdravotní potřeby velmi striktně a nekompromisně odmítal a odmítá?

„Jeden z hráčů Slavie má pozitivní test na koronavirus. Klub ruší dnešní přípravný zápas (s Jihlavou – pozn. aut.) a vyčká na další pokyny hygienické služby,“ napsal v úterý dopoledne na Twitteru Jaroslav Tvrdík.

Více na eFotbal.cz