Blogy

Co čeká Opavu? Sestup, pokuta? Dbali ale na bezpečnost ve Spartě, jejímž místopředsedou je šéf LFA Svoboda?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Jak je známo už od středečního odpoledne, vedení Ligové fotbalové asociace (LFA) podalo podnět ke své disciplinární komisi na SFC Opava. Podezírá ho, že nedodržel nařízená bezpečnostní opatření proti šíření koronaviru stanovená v květnu. Sedmičlenný Ligový výbor LFA nevyloučil ani blíže nespecifikované právní kroky. Kvůli nákaze covidem-19 u nejmenovaného hráče v opavském mužstvu se nedohrála ve Fortuna:lize dvě poslední kola nadstavbové skupiny o záchranu, takže se všechny týmy včetně toho opavského v nejvyšší soutěži bez potíží zachránily. Ovšem v této souvislosti vyvstává otázka, zda nedávno podnikli všechna potřebná preventivní a bezpečnostní opatření také ve Spartě, jejíž B-tým musel rovněž do karantény. Šéf LFA Dušan Svoboda je mimochodem místopředsedou letenského klubu.

Zopakujme si, že Ligový výbor LFA podal podnět na Opavu na základě informací od ministerstva zdravotnictví. „To upozornilo, že ze závěrů epidemiologického šetření krajské hygienické stanice v tamním klubu vyplývá, že prvoligový celek s největší pravděpodobností nedodržel pravidla pro prevenci šíření onemocnění covid-19, jak byla v souvislosti se znovuzahájením ligové soutěže nastavena mezi ministerstvem zdravotnictví a LFA,“ uvedla LFA ve své středeční tiskové zprávě.

„Nejsme si vědomi žádného pochybení v rámci pravidel pro prevenci šíření onemocnění covid-19 a nikdo nás v této věci dosud nekontaktoval,“ kontroval SFC Opava v oficiálním prohlášení na svém klubovém webu. „Vždy jsme postupovali v souladu s manuálem, který jsme obdrželi od Ligové fotbalové asociace. Na základě uskutečněných testů zároveň můžeme potvrdit, že s výjimkou jediného pozitivně testovaného fotbalisty na přítomnost koronaviru absolvovali všichni ostatní hráči a členové realizačního týmu A-mužstva testy s negativním výsledkem,“ uvedli Opavští.

„V návaznosti na závěry a zjištění disciplinární komise zváží vedení LFA v souvislosti s případem v SFC Opava a následným ukončením fotbalového ročníku další právní kroky. LFA nebude celou situaci dále komentovat,“končí vedení LFA své prohlášení.

Více na eFotbal.cz...