Hattrick

Chelsea se zbláznila aneb TOP 10 zimních přestupů

V zimě se v podstatě nakupovalo jen v Anglii. Z pětadvaceti nejdražších přestupů bylo hned dvaadvacet směrem do Premier League (pět z prvních osmi do Chelsea), ale i v bundeslize a La Lize došlo na zajímavé, byť úsporné transfery. Tady jsou.

ENZO FERNÁNDEZ, 22 let, Argentina

Benfica > Chelsea

Přestupní částka: 121 milionů eur

Tržní cena: 55 milionů eur

O tom, že v zimě se jen lepí bolavá místa v sestavě a posiluje se až v létě, zřejmě američtí majitelé Chelsea ještě neslyšeli. A z Enza Fernándeze, jenž zazářil na prosincovém MS v Kataru, v lednu udělali šestého nejdražšího fotbalistu všech dob, při sotva poloviční tržní ceně. 

MYCHAJLO MUDRYK, 22 let, Ukrajina

Šachtar Doněck > Chelsea

Přestupní částka: 70 milionů eur

Tržní cena: 40 milionů eur

Ukrajinský Neymar, driblér jako Ronaldinho, nový Robben. Takové přívlastky doprovázely rekordní přestup ukrajinského fotbalisty, jenž se na Stamford Bridge upsal na osm a půl roku. Po příchodu se ale řešila jen slabá výkonnost, rasistické video a rozbroje v kabině.

JOÃO FÉLIX, 23 let, Portugalsko  

Atlético Madrid > Chelsea

Přestupní částka: 11 milionů eur (hostování)

Tržní cena: 50 milionů eur

Je to jen plivnutí v mnohamiliardovém moři, ale zaplatit v přepočtu čtvrt miliardy za půjčení hráče na 20 zápasů, aby hned v tom prvním dostal červenou kartu a vyfasoval stopku na další tří „matche“, tomu se říká pech. Ve čtvrtém už ale naskočil a vystřelil remízu s West Hamem.

JOÃO CANCELO, 28 let, Portugalsko     

Manchester City > Bayern Mnichov

Přestupní částka: hostování zdarma

Tržní cena: 70 milionů eur

Možná nejméně očekávatelný transfer se po vzoru Leroye Saného odehrál na trase Manchster – Mnichov. Tam po neshodách s koučem Guardiolou vyrazil jeden z nejlepších beků současnosti a hned při debutu v německém poháru i v bundeslize si připsal asistenci. Co bude v létě?

ANTHONY GORDON, 22 let, Anglie

Everton > Newcastle

Přestupní částka: 45 milionů

Tržní cena: 40 milionů eur

Sociální sítě vzdávají hold Evertonu za to, jaký balík se mu podařilo ze saúdských majitelů Newcastlu vymáčknout za „druholigového fotbalistu“. Kouč Eddie Howe chtěl původně na křídlo získat Nica Williamse z Bilbaa, ale nepovedlo se. Ukáže mu někdejší super talent Gordon, že měl být první volbou?

Zbylých pět největších přestupů zimy najdete v novém březnovém čísle časopisu HATTRICK s Cristianem Ronaldem na titulní straně, které je právě teď na stáncích.