Blogy,  Domácí fotbal

Česko má za ligový restart stříbrnou medaili. Teď to ale dohrajme a určeme mistra i sestupující

ÚTERNÍ RÁNA PAVALA PROCHÁZKY. Trvalo to dlouhých jedenáct týdnů. Jedenáct týdnů bez ligového fotbalu, který v Česku jako všude ve světě snad kromě Běloruska a Nikaragui zcela zastavil sportovní dění. Naposledy jsme sledovali ligový fotbal při derby Slavia-Sparta (1:1) v neděli 8. března a při dohrávce 24. kola Baník Ostrava-Mladá Boleslav (2:3) v pondělí 9. března. Pak až po 74 dnech, v sobotu 23. května,při dohrávce dvakrát odloženého duelu Teplice-Baník Ostrava (2:0). Bylo to samozřejmě ještě bez diváků, ale zaplaťpánbůh za to. Česko (spolu s Maďarskem a Arménii) získalo v soutěži evropských ligových restartů stříbro, hned za premiantem z Německa.

Přehled ligových restartů v Evropě (stejně jako kompletní ligový a pohárový program v Česku) přinášíme v přiložené tabulce. V anglické Premier League a v italské Serii A vytoužení datum ještě neznají.

Ve čtyřech zemích (Belgii, Nizozemsku, Francii a Skotsku) už svou ligovou soutěž, převážně kvůli vládním opatřením, zakazujícím sportovní akce až do konce léta, předčasně ukončili. Ovšem pouze v Nizozemsku, kde vedl Ajax před Alkmaarem jen o skóre, nevyhlásili mistra a zrušili sestupy a postupy. V Belgii, Francii i ve Skotsku mistra vyhlásili, protože vědí, že i pro sponzory má sezona se šampionem mnohem větší hodnotu než ročník v podstatě anulovaný.

Více na eFotbal.cz