Hattrick

Boj agentů! Kisel lákal Kuchtu na zahraniční angažmá, už ho řeší FAČR! „Nepřípustné,“ říká Paska

Tohle se ve slušné fotbalové společnosti nedělá. Nebo že by se do Česka vracela divoká devadesátá léta bez jakýchkoli pravidel? Hráčský agent Karol Kisel, bývalý slovenský reprezentant, účastník OH 2000 v Sydney, mj. hráč Bohemians, Sparty a Slavie a také někdejší sportovní ředitel červenobílých,  dnes spolu s dalším exslávistou Martinem Latkou šéfující agentuře K2K Sports, se snažil „zajet“ do kanonýra sešívaných Jana Kuchty a přetáhnout ho k sobě. A to za zády Kuchtova agenta Milana Martinoviče, chorvatského šéfa společnosti Universal Trade, žijícího už dvacet let v Česku.

„Tohle je zcela nepřípustné, musí se to rázně utnout,“ hřímá předseda české Asociace fotbalových agentů (AFA) Pavel Paska,  doyen této profese u nás a majitel agentury ISM.

Karol Kisel (viz příložený snímek) lákal Kuchtu SMS zprávami a slibem sjednání zahraničního angažmá: „Kuchtič, gratuluju. Už jsi podepsal další smlouvu s agentem? Nebo se chceš s náma dostat do zahraničí?“ 

Martinovič: „Nechtěl jsem to nechat být“

„Tohle nejde, to se nemůže a nesmí stávat. Honza sdělil Kiselovi, ať ho nechá být. Já jsem se ale rozhodl, že to tak být nenechám a že věc předám vedení naší organizace AFA. Velmi nepříjemně mě to překvapilo, zvlášť pak u Karola Kisela, s nímž se znám a měl jsem s ním dosud dobré vztahy,“ řekl efotbal.cz třiašedesátiletý Milan Martinovič, který mluví velmi dobře česky a který do české nejvyšší soutěže přivedl z Chorvatska například Sladjana Ašanina či Petara Musu.  

„Je možné spolupracovat s kolegy hráčskými agenty na různých přestupech společně, sám jsem tak v minulosti mnohdy postupoval, ale až po vzájemné dohodě, není možné tohle dělat za zády svého kolegy,“ dodal Martinovič. 

Celý úterní příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-220125-Boj-agentu-Kisel-lakal-Kuchtu-na-zahranicni-angazma-uz-ho-resi-FACR-Nepripustne-rika-Paska.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj foto: efotbal.cz