Hattrick

Bitva o Lužánky

Není v Česku moc ikoničtějších míst pro fotbal, než je brněnský stadion za Lužánkami.  Naposledy se zde koplo do ligového míče na podzim roku 2001, od té doby se z už tehdy starého stánku staly ruiny, které ale v srdcích fanoušků stále žijí s možná až mystickou představou, že vrcholový fotbal se tam jednou vrátí v plné parádě na nový stadion. Nyní to ale vypadá, že je to téma pro životy příštích generací. Ale nyní je to téma pro nejnovější vydání magazínu Hattrick, který „Bitvu o Lužánky“ detailně mapuje.

Co v této obsáhlé analýze najdete? Genezi vývoje celé kauzy s důrazem na poslední události od roku 2015, kdy zde absolvoval svoji rozlučku s kariérou Petr Švancara. Od té doby se toho událo dost. Soudy s lidmi, kteří si nárokovali majetky na pozemcích v dané lokalitě, tedy sítě, komunikace, mobiliář. 

Ve svých aktivitách ohledně stadionu za Lužánkami pokračoval i Petr Švancara. V rámci participativního rozpočtu města Brna získal tři miliony korun na vybudování tréninkového centra se čtyřmi tréninkovými plochami a zázemím pro sportovce, nejen pro fotbalisty. A co myslíte, už se něco děje?

Jaká je reakce politiků? Dodrží svoje dávné sliby, že za Lužánkami vyroste moderní fotbalový stadion, jehož plány i maketa už dávno existují? Nebo na úkor sportu zvítězí komerce a za Lužánkami vyroste … 

Zatím ne… ale nepředbíhejme, vše podstatné se dozvíte na stránkách magazínu Hattrick, který je nyní k mání na obvyklých prodejních místech.