Hattrick

Big Benz: Kanonýr z Černé kroniky 

Na jedné straně je to fotbalista par excellence, na straně druhé tak trochu grázlík, který plní novinové rubriky, jíž se dříve říkalo Černá kronika. Jedno je však jisté. Ve svých 34 letech má za sebou Big Benz, neboli Karim Benzema, životní sezonu, v níž výrazně přispěl k zisku ušatého poháru pro vítěze Ligy mistrů v dresu Realu Madrid. 

Jeho příběh plný životních kotrmelců a eskapád mapuje nyní nejnovější vydání magazínu Hattrick, v němž je Karim Benzema ztvárněn i na titulní straně. Bude tak pro vás nepřehlédnutelný stejně jako byl nepřehlédnutelný na zelených trávnících v této sezoně.

Nebýt ho, seděl by celý bílý balet i se svými fanoušky poslední květnovou sobotu doma u televize a jen se smutně díval na finále Ligy mistrů v Paříži, kde by proti Liverpoolu hrál nejspíš jiný anglický klub. Jenže Karim Benzema se během jarních vyřazovacích bojů v nejprestižnější klubové soutěži světa výrazně postaral o to, že na Stade de France jeho Real Madrid hrál a také vyhrál. Už po čtrnácté a Benzema popáté.

Určitě si vzpomenete, jak ve vyřazovací části Ligy mistrů Benzema smetl Paris Saint-Germain, jak si poradil s Chelsea a ve strhujícím semifinálovém dramatu poslal domů Manchester City. Bez Karima by fakt Real Ligu mistrů nevyhrál.

A kdoví, možná mohl během letošního jara sedět někde v chládku, za opravdovými mřížemi. Za skandál s bývalým spoluhráčem Valbuenou, který naštěstí pro něj skončil  podmínkou. A nebyl v jeho životě jediným.

I na štěstí pro francouzskou reprezentaci, v níž šest let právě kvůli „kauze Valbuena“ nehrál. O to větší chuť bude mít v zimě v Kataru, kde Francie obhajuje titul mistra světa.

Pojede tam Benzema se Zlatým míčem pro nejlepšího fotbalistu Evropy? Nakročeno k němu má parádně, je nejvážnějším kandidátem na tuto prestižní trofej.

V magazínu Hattrick si můžete přečíst jeho životní příběh. Nebyl fakt jednoduchý.