Hattrick

Baník Sokolov si oddychl, do nové sezony našel nového partnera

Náročné období mají za sebou všechny sportovní kluby v nejen v České republice, ale prakticky po celém světě. Čím jde o vyšší soutěž, tím jsou vyšší finanční ztráty způsobené pandemií koronaviru, která prakticky zastavila sport v Česku s výjimkou profesionálního na téměř dva roky. O to víc si pak sportovní kluby cenní nových partnerů, kteří jim pomohou složité období překlenout.

Takového partnera našly hokejový a fotbalový klub v Sokolově v Karlovarském kraji. S novým logem na prsou se představí jak prvoligový hokejový tým HC Baník Sokolov, tak i fotbalisté druholigového týmu FK Baník Sokolov. Město s dlouholetou sportovní tradicí podpoří energetická skupina SUAS GROUP, tedy dřívější Sokolovská uhelná.

„Podporu ze strany SUAS GROUP vnímáme také jako ocenění naší práce na úrovni mužů a mládeže. Jsem rád, že si nově založená společnost vybrala k podpoře právě Baník. Pevně věřím, že důvěru nezklameme a propojení klubu a SUAS GROUP bude dlouhodobé,” pochvaluje si novou spolupráci, která klubu hodně pomohla, jednatel fotbalistů Sokolova Tomáš Provazník.

V novém ročníku zatím fotbalisté zvládli odehrát jediný zápas, a to těsnou prohru 1:2 s pražským Motorletem, duel druhého kola v Králově Dvoře byl odložen. Už ve středu fotbalisté Sokolova vstoupí do MOL Cupu utkáním proti dalšímu pražskému týmu – Meteoru. 

Hokejisté startují nový ročník druhé nejvyšší soutěže s názvem CHANCE LIGA až v polovině září a budou chtít vylepšit desáté místo a neúspěšné předkolo play off z minulé sezony. Zatím Sokolovští absolvovali tři přípravné zápasy a dalších osm je do ligové premiéry jedenáctého září ještě čeká.

„Probíhající transformace nám umožnila alespoň částečně obnovit podporu sportu v Karlovarském kraji, kde naše skupina měla v minulosti velmi významnou pozici. Věřím ale, že díky úspěšné restrukturalizace i v budoucnosti naše firma bude zastávat roli významného partnera nejen v oblasti sportu, ale i rozvoje celého Karlovarského kraje,”říká za SUAS GROUP předseda představenstva Zbyšek Klapka. 

Skupina SUAS GROUP tak navázala na společenskou odpovědnost sesterské firmy Sokolovská uhelná. Ta patřila desítky let k významným podporovatelům sportu v Karlovarském kraji, ale svou pomoc musela před několika lety omezit v důsledku dramatického růstu cen emisních povolenek. Nyní je s podporou sportu zpět, a kromě výše zmíněných spojení podpořila SUAS GROUP také motokrosový závod Grand Prix České republiky v Lokti.