Blogy

Ať dělal Pelta cokoli, fotbal byl podhodnocen. A proč měl Český olympijský výbor bez členů dostat víc než ČUS?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKA. V těchto dnech všichni sledují svérázná vystoupení expředsedy FAČR Miroslava Pelty, který stanul před Městským soudem v Praze kvůli údajným manipulacím se státními dotacemi. Pelta vsadil na svůj známý slovník protřelého šíbra z Varnsdorfu, co se vydal do světa a jehož vysokou školou byla ulice. A co vždycky za jakéhokoliv režimu dělal, co umí. Považoval se za ministra sportu, kterým ale v podstatě svého času opravdu byl. Bojoval svými „veksláckými“ způsoby za fotbal, který, jak se ukázal, byl v podpoře státní pomoci někde na úrovní přetahované lanem.

Celá ta kauza je zvláštní, Pelta často moc mluví a škodí si tím, nechápu ale, proč kromě něj a FAČR před soudem stanuli i Česká unie sportu (ČUS), její předseda Miroslava Jansta a generální sekretář ČUS Jan Boháč. Že se jim nelíbilo, že Český olympijský výbor (ČOV) bez jediného člena měl z jedné státní dotace v roce 2017 dostat 60 milionů korun a ČUS s členskou základnou přes milion lidí jen 48 milionů?

Každý z nás by v pozici Jansty jednal stejně, totiž chtěl by tento záhadný poměr změnit. A proč se vlastně nevyšetřuje, kdo vlastně navrhl, aby ČOV dostal tak velkou dotaci? A na co ji vůbec měl dostat, když Miroslav Pelta, který byl navíc formálně i místopředsedou Českého olympijského výboru, v úterý ve své řeči před soudem trefně konstatoval, že: „Český olympijský výbor je dobře organizovaná cestovní kancelář.“

Více na eFotbal.cz