Blogy

A nemá být Karabec v základu? Čím víc Poborský mluví, tím víc si škodí. V TV debatě by mohl radši dělat „žongly“

V tomto týdnu poutaly v českém fotbale pozornost dvě události – ve středu 12. května klíčová ligová dohrávka Sparta – Viktoria Plzeň (3:1), okořeněná tím, že na plzeňské trenérce lavičce nově usedl exsparťan Michal Bílek, zatímco na té letenské od jara sedí exviktorián Pavel Vrba. Ve čtvrtek 13. května to pak je uzávěrka kandidatur před volební valnou hromadou FAČR (již 3. června). A hlavně jeden ze tři  kandidátů na předsedu asociace, zástupce konzervativních sil Karel Poborský, po delším čase mlčení najednou v této souvislosti poskytuje jeden rozhovor za druhým. Zdá se však, že čím víc mluví, tím víc si sám sobě škodí. 

Slávistickou pomoc nyní Sparta nepotřebuje

Začněme Spartou. Ta v neděli i ve středu na Letné své dva zápasy, důležité pro boj o druhou příčku zajištující kvalifikaci Ligy mistrů, zvládla a posunula se o skóre (plus šest gólů) před třetí Jablonec. Jak duel proti Baníku Ostravu, tak dohrávku proti Viktorii Plzeň s oživlým kapitánem Bořkem Dočkalem v sestavě vyhrála shodně 3:1 díky dvěma slepeným gólům v poslední části zápasu. A pokaždé se na zvratu podílel mladý Adam Karabec, jenž přicházel na plac jako žolík za stavu 1:1, v neděli v 68., ve středu v 60. minutě. Hru pokaždé oživil, proti Plzni dokonce zařídil klíčovou penaltu a třetí branku pak sám přidal.

Celý čtvrteční příspěvek Pavla Procházky si můžete přečíst exkluzivně na serveru eFotbal – https://www.efotbal.cz/clanek-221700-A-nema-byt-Karabec-v-zakladu-Cim-vic-Poborsky-mluvi-tim-vic-si-skodi-V-TV-debate-by-mohl-radsi-delat.html !

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

zdroj: eFotbal.cz