Hattrick

10 MLADÍKŮ, KTEŘÍ ROZZÁŘÍ EURO

O některých už jste slyšeli, jiní zůstávají ve stínu slavnějších spoluhráčů nebo reprezentačních střídaček, přestože potenciál mají obrovský. Která jména budou už v červenci známá celému světu a koho může EURO nakopnout tak jako Cristiana Ronalda s Waynem Rooneym v roce 2004?

PHIL FODEN, 21 let

Anglie, Manchester City

Tržní cena: 70 milionů eur

Patnáct gólů a deset asistencí ve všech soutěžích uplynulé sezony mluví za vše. Z hubeného kluka, který naskakoval jen do závěrů rozhodnutých zápasů, se rychle stal vyspělý fotbalista s – na Angličana – obdivuhodně ladným pohybem a famózní technikou. Těšte se!

FERRAN TORRES, 21 let

Španělsko, Manchester City

Tržní cena: 50 milionů eur

Odchovanec Valencie roste pod dohledem Guardioly v jednoho z budoucích lídrů španělské reprezentace, za kterou už v deseti zápasech nasázel šest branek. V uplynulém ročníku Premier League se trefil sedmkrát, v Lize mistrů čtyřikrát, a v závěru sezony jeho výkonnost gradovala.

PEDRI, 18 let

Španělsko, Barcelona

Tržní cena: 70 milionů eur

Čísly zatím odchovanec Las Palmas příliš neoslní. V uplynulé sezoně si v dvaapadesáti utkáních připsal jen čtyři góly a šest asistencí, ale když přijde řeč na to, kdo ve španělské reprezentaci zastoupí roli legendárního Andrese Iniesty, experti ukazují na něj.

DEJAN KULUSEVSKI, 21 let

Švédsko, Juventus

Tržní cena: 45 milionů eur

Zlatana připomíná autor sedmi branek a šesti asistencí z uplynulé sezony nejen balkánským jménem a postavou, ale i stylem hry. Nastoupit může jak pod hrotem, tak na křídle, a od toho se odvíjí i přirovnání, která o něm kolují. Do „švédského De Bruyneho“ či „vysokého Robbena“ Švédsko vkládá největší naděje.

JUDE BELLINGHAM, 17 let

Anglie, Borussia Dortmund

Tržní cena: 35 milionů eur

Ofenzivními ukazateli nezaujme – nezáří jako spoluhráč Jadon Sancho, ale na pozici box-to-box záložníka Anglie nemá nikoho perspektivnějšího než právě jeho a Declana Rice. Mezi fanoušky už padají spojení jako „nový Gerrard“ nebo „anglický Kanté“ a naděje vkládané do odchovance Birminghamu neznají mezí.

JAMAL MUSIALA, 18 let

Německo, Bayern Mnichov

Tržní cena: 24 milionů eur

Odchovanec londýnské Chelsea zažívá průlomovou sezonu. Usadil se v prvním týmu Bayernu, za který v lize nasázel šest branek, zahrál si Ligu mistrů a i se v ní trefil, podíval se na mistrovství světa klubů a probojoval se do seniorské reprezentace. Na EURO bude patřit k největším překvapením.

Všech deset nejzajímavějších talentů současnosti, z nichž někteří se však do konečné nominace své reprezentace nedostali, najdete ve speciálním čísle časopisu HATTRICK věnovaném právě probíhajícímu EURO 2020.

zdroj foto: New Indian Express